Cocreatief Kunstproject in Heverlee
In het kader van “Kom op voor je wijk” willen we de buurt rond het Van Arenbergplein in
Heverlee opfleuren. We zijn op zoek naar een kunstenaar die cocreatief aan de slag kan met
de buurtbewoners.
Cocreatie met de buurt
“Kom op voor je wijk” is een initiatief van de Stad Leuven om de cohesie binnen de verschillende buurten te versterken. De buurt rond het Van Arenbergplein is zeer divers, met jonge en minder jonge gezinnen, studenten, handelaren en horeca. Als kunstenaar ontwikkel je een artistiek project in samenwerking met deze groepen. Het doel is om deze verschillende groepen samen te brengen. Dit doe je cocreatief: de buurtbewoners en mensen van de wijk worden mede-eigenaar en deelhebber in het concept en de uitwerking. Het project moet aansluiten bij de behoeften en wensen van deze doelgroep. Als kunstenaar zorg je voor een heldere artistieke visie tijdens het traject.
Wat doe jij?
Als kunstenaar zet je een cocreatief traject uit:
- Je werkt samen met de doelgroep naar een krachtig artistiek eindresultaat dat door hen gedragen wordt.
- Je leert de buurt grondig kennen.
- Je gaat zelf het engagement aan met de doelgroep en de verschillende partners uit de buurt. Samen doorloop je alle facetten van cocreatie: van idee tot proces en eindresultaat, waarbij de inbreng van de deelnemers en partners essentieel is. Jouw aanwezigheid speelt hierbij een belangrijke rol.
- Je creëert betrokkenheid bij de bewoners en handelaren en gaat respectvol om met de deelnemers.
- Je hebt bijzondere aandacht voor de stemmen die niet altijd gehoord worden en gaat actief op zoek naar hun stem.
- Je werkt binnen het aangegeven budget.
- Je werkt binnen het reglement en de voorwaarden van ‘Kom op voor je wijk’.
Selectiecriteria
We zoeken een kunstenaar die:
- Officieel erkend is.
- Ervaring heeft met het opzetten van een participatieproces.
- Bereid is om voor de eigenlijke plaatsing van het werk minstens 4 weken beschikbaar te zijn voor het participatieproces.
- Ervaring heeft met het plaatsen van publieke kunstwerken.
- Werkt op een ecologisch verantwoorde manier.
- Oog heeft voor diversiteit.
- Bij voorkeur affiniteit met de regio Leuven heeft.
Wat bieden wij aan?
- Creatieve vrijheid: ontwikkel en realiseer een gezamenlijk kunstwerk in een discipline naar keuze.
- Expositie: toon je werk aan een breed publiek.
- Budget: er is een totaalbudget van €23.000 voor het project. Hierin zitten alle kosten.
- Timing
- Kandidaatstelling: stel je kandidaat via mail voor zaterdag 31 mei. Stuur je motivatiebrief en portfolio door. Gezien de aard van het project verwachten we geen voorontwerp.
- Voor 15 juni krijg je van ons het antwoord of je geselecteerd bent of niet.
- Werkperiode: september 2025-juni 2026 (vrij in te vullen).
Deadline
Stuur een motivatiebrief en portfolio naar pieterdhaese@gmail.com en pnkjshrm.sharma@gmail.com voor zaterdag 31 mei. Gezien de aard van het project verwachten we geen voorontwerp.
Contactpersoon
Pieter D’haese, pieterdhaese@gmail.com